Prevence a příspěvky VZP

Kluziště v Dačicích
15. 2. 2021
Permanentky
31. 3. 2021

Nejlepší lék je prevence

Je lépe nemocem předcházet, nežli je léčit, říká staré známé přísloví. Přesto například na pravidelné preventivní prohlídky k praktickému lékaři chodí jen asi 30 % dospělých. Přečtěte si, co je obsahem preventivních prohlídek plně hrazených z veřejného zdravotního pojištění a v jakých časových intervalech na ně máte nárok! Více zde.

Na cestě ke zdraví dosáhnete s VZP na víc

Abyste mohli o své zdraví aktivně pečovat, nemusíte chodit daleko. I letos pro vás má VZP připraveno mnoho výhod, se kterými to jde lehce. Zjistěte, co u VZP můžete získat právě vy.

 

O příspěvek z fondu prevence mohou klienti VZP nově žádat ve webové aplikaci Moje VZP. Zaregistrujte se do ní a můžete on-line také kontrolovat své platby zdravotního pojištění nebo přehled vykázané lékařské péče.

 

Kombinujte příspěvky na očkování pro dospělé i děti

S příspěvky od VZP se můžete chránit proti klíšťové encefalitidě a žloutence, vybrané věkové skupiny pak proti chřipce, pneumokokovým nákazám a spalničkám.

Více zde a také zde

Až 500 Kč na preventivní vyšetření prsu

Příspěvek od VZP platí na ultrazvukové nebo mamografické vyšetření u žen ve věku 18-45 let, které ještě nemají nárok na plně hrazené screeningové vyšetření.

Více zde

Příspěvek až 3 000 Kč na preventivní onkologickou prohlídku

Příspěvek je určen pro klienty ve věku od 35 let. Vyšetření je možné absolvovat v Komplexních onkologických centrech.

Více zde

Až 2 500 Kč pro aktivní dárce krve

Příspěvek pro všechny klienty VZP, kteří bezplatně darovali v roce 2021 krev, plazmu, destičky nebo kostní dřeň. Celkem je možno získat až 2 500 Kč při dvou odběrech.

Více zde

Podrobné informace o všech letošních příspěvcích od VZP najdete zde.

 

VZP má nově příspěvek až 7 000 Kč na podporu zvýšení dostupnosti psychosociální podpory

 

Příspěvek až 7 000 Kč je v rámci pilotního projektu VZP určen na podporu psychosociální intervence u vybraného terapeuta pojištěncům, kteří nově absolvují sezení v max. počtu 10 hodin.

Příspěvek není určen pro klienty, kteří v posledních šesti měsících nebo aktuálně čerpají služby psychoterapie v rámci nebo nad rámec veřejného zdravotního pojištění nebo služby psychosociální podpory stejného charakteru. Zobrazit více.

Uvažujete o přechodu k VZP? Nebo máte známé, kteří ještě nejsou u VZP?

 

VZP má nejširší síť smluvních lékařů a zařízení i nejvíce peněz na zdravotní péči. Na péči o jednoho klienta máme připravených v průměru více než 35 tisíc korun, což je nejvíce ze všech pojišťoven.

 

Můžete k nám přejít do 31. 3. 2021. Díky našemu webovému formuláři je to snadné.